HP w trakcie konferencji Citrix Synergy poinformowało o rozszerzeniu swojej oferty rozwiązań dla przedsiębiorstw związanej z wirtualizacją środowisk klienckich.
- HP 4320t Mobile Thin Client zapewniający bezpieczeństwo i niezawodność odpowiadające potrzebom pracowników zdalnych i mobilnych
- Rozbudowane funkcje multimedialne dostępne na terminalach biurkowych HP typu thin client.
- HP wspólnie z firmą Citrix przedstawiło nowe konfiguracje referencyjne infrastruktury wirtualnej VDI dla środowisk XenDesktop i XenServer. Ich zaletą jest obniżenie ryzyka utraty i kradzieży danych, uproszczenie obsługi stanowisk pracy oraz zapewnienie ich użytkownikom funkcjonalności tradycyjnego komputera stacjonarnego.
- Komputer stacjonarny HP Compaq Elite 8000 Business oraz Notebook HP Elitebook 8440p są pierwszymi platformami, które uzyskały certyfikat „Citrix Ready” związany z obsługą niedawno wprowadzonego na rynek hiperwizora Citrix XenClient (Citrix XenClient hypervisor Technology). Rozwiązanie to pozwoli na wirtualizację nawet najbardziej wymagających aplikacji biznesowych.
„Rozwiązania HP przyczyniają się do obniżenia kosztów i uproszczenia wirtualizacji urządzeń klienckich, a przez to usprawniają środowisko pracy dzięki zastosowaniu sprawdzonej technologii, dopasowanej do specyficznych potrzeb naszych klientów” — powiedział Charl Snyman, wiceprezes i dyrektor działu komputerowych systemów osobistych HP (Personal Systems Group) w regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA). „Rozbudowana oferta HP obejmująca rozwiązania do wirtualizacji środowisk klienckich umożliwia firmom dokonanie wyboru najlepszych elementów składowych dostosowanych do używanej infrastruktury i rodzaju użytkowników. Są to zarówno terminale stacjonarne i przenośne typu thin client, jak i tradycyjne komputery osobiste z możliwością wirtualizacji klienta. Oferta obejmuje także wstępnie skonfigurowane zestawy, które pozwalają przedsiębiorstwom stworzyć rozwiązanie będące optymalnym połączeniem sprzętu, oprogramowania i dostępnych usług”.
Bezpieczniejsze i łatwiejsze w zarządzaniu mobilne rozwiązania
Wirtualizacja komputerów stacjonarnych cieszy się już dużą popularnością. Następnym krokiem jest zapewnienie mobilnych rozwiązań o tym samym caharkterze. Nowy terminal HP 4320t Mobile Thin Client zapewnia bezpieczny dostęp do systemów serwerowych i rozwiązań opartych na komputerach wirtualnych i komputerach typu blade, a jednocześnie charakteryzuje się mobilnością i niezawodnością notebooka. Urządzenie nie ma dysku twardego do przechowywania danych: użytkownicy uzyskują dostęp do odpowiednich plików znajdujących się na bezpiecznym serwerze centralnym. Dane są zatem chronione nawet wówczas, gdy terminal zostanie zgubiony lub skradziony.
Terminal HP 4320t waży 1,95 kg. Jego obudowa została wykonana ze szczotkowanego aluminium — jest prosta, trwała i elegancka. Urządzenie zostało także wyposażone w odporną na zalanie klawiaturę. Inne funkcje to między innymi:
— Niskoprofilowy wyświetlacz HD o przekątnej 33,8 cm (13,3 cala) z podświetlaniem LED, charakteryzujący się lepszymi parametrami jasności, kontrastu i klarowności obrazu.
— Port HDMI do bezpośredniego połączenia z ekranami wysokiej rozdzielczości.
— Różne rodzaje akumulatorów, np. lekki 6-komorowy akumulator litowy lub podstawowy 9-komorowy akumulator litowy o przedłużonym czasie pracy
— Zainstalowany fabrycznie system Windows Embedded Standard i oprogramowanie File Based Write Filter, Enhanced Write Filter oraz HP Virtual Client Essentials, ułatwiające pracę informatykom i pracownikom mobilnym.
— Oprogramowanie Enhanced Write Filter (EWF) z funkcją zapobiegania niepożądanemu zapisowi na modułach solid state (np. instalacji oprogramowania i pobieranych plików).
— Opcje zabezpieczeń pamięci USB, umożliwiające kontrolę administracyjną nad dostępem do zapisu i odczytu pamięci podłączanej za pośrednictwem USB.
HP 4320t pomaga zmniejszyć obciążenie pracowników działu IT dzięki funkcjom administracyjnym takim jak HP ThinState, HP Device Manager czy instalowane fabrycznie oprogramowanie Altiris Deployment Solution. Użytkownicy są w stanie zachować produktywność niezależnie od miejsca pobytu — umożliwia to rozbudowana, zintegrowana obsługa technologii bezprzewodowych (WLAN i LAN).
Rozbudowana obsługa multimediów w środowisku klienckim
Obecnie stosowanym w biznesie standardem są materiały w formacie Flash —używane na przykład do prowadzenia szkoleń czy prezentacji filmów w serwisie YouTube. Mimo to jeden z najczęściej stosowanych protokołów obsługi infrastruktury wirtualnej, Remote Desktop Protocol (RDP) 6, wykorzystywany w środowiskach VMware View oraz Microsoft Remote Desktop Services, nie ma wbudowanej obsługi prezentacji Flash. HP wychodząc naprzeciw obecnym oczekiwaniom rynku przedstawiło nowy produkt do przekierowywania multimediów -- HP RDP Enhancements for Adobe Flash. Dzięki niemu możliwe staje się dekodowanie i odtwarzanie plików Flash, usprawniając tym samym warunki pracy klientów i ułatwiając komunikację.
Rozszerzenia protokołu RDP dla Flash dostępne są dla terminali thin client z serii HP Flexible i HP Performance. Do dekodowania multimediów typu Flash używają one głównie procesorów po stronie klienta, a nie serwera. Rozwiązanie to pozwala zatem zmniejszyć obciążenie procesorów na serwerze. Zwiększa się również skalowalność dzięki możliwości dodania kolejnych użytkowników do serwera, a wraz z nią maleje całkowity koszt utrzymania infrastruktury IT.
Zmniejszenie złożoności w projektowaniu środowiska VDI
Nowe architektury referencyjne HP oraz Citrix VDI są w stanie dostarczyć funkcjonalność tradycyjnego komputera stacjonarnego jednocześnie umożliwiając ujednolicenie zarządzania konfiguracją wszystkich komputerów za pomocą jednej centralnej konsoli.
Rozbudowane konfiguracje referencyjne HP powstały dzięki bogatemu doświadczenia firmy w testowaniu i symulacji rzeczywistych obciążeń. Celem tych działań jest obniżenie ryzyka, osiągnięcie przewidywalnych rezultatów
i skrócenie czasu wdrożenia nowych środowisk VDI.
Zaprezentowane rozwiązanie opracowane przez firmy HP i Citrix może obsługiwać ponad 1000 użytkowników oprogramowania XenDesktop 4.0, XenServer 5.5 lub Provisioning Server 5.1. W skład rozwiązania wchodzą serwery HP BladeSystem klasy c lub HP ProLiant, a także technologia połączeń wirtualnych Flex-10, systemy pamięci masowej HP, produkty sieciowe HP oraz klienci thin client HP t5740 lub HP t5325, w zależności od wymagań dotyczących środowiska pracy jej użytkowników.
Każda konfiguracja referencyjna podlega skalowaniu i można ją dostosować do zmieniających się potrzeb biznesowych. Uzupełnieniem tych rozwiązań jest pełna oferta usług HP, obejmująca planowanie, wdrożenie, pomoc techniczną i hosting.
Ceny i dostępność
Terminal HP 4320t MTC pojawi się w sprzedaży na przełomie lipca i sierpnia br., w cenie od 559€ netto
Informacje o HP
HP, największe na świecie przedsiębiorstwo z branży zaawansowanych technologii, ułatwia klientom indywidualnym i firmom korzystanie z tych technologii, oferując im bogaty asortyment produktów — od drukarek, poprzez komputery osobiste, po oprogramowanie, usługi i infrastrukturę informatyczną.
Więcej informacji o HP, w tym łącza do źródeł RSS, można znaleźć pod adresem hp.pl/prasa
Link do strony artykułu: https://czta.wirtualnemedia.pl/centrum-prasowe/artykul/przenosna-wirtualizacja-od-hp-mobile-thin-client-4320t